Коти з Абсурдопедії — IV

Кіт да Вінчі 

 

1 версія 

Кіт да Вінчі — кіт, клонований аффтаром Леонардо в алхімічній лабораторіі. Його поява викликала у християнстві Велику Шнягу, оскільки котОлікі вважали його сином Святого Духа. Бен Даун спробував пролити світло на справжнє походження кота у своїй однойменній книзі. Вважається, що цей кіт був знайдений аффтаром на смітнику міста Вездесранска. Втім, Бен Даун дотримувався іншої думки. Дотримувався доти, доки його не зохавав Ктулху. А що він гадав після цього — невідомо. Кіт да Вінчі проживає нині в Бабруйську, як і всі Жівотніе.

2 версія, розширена 

Відомий амерікосскій араб-сотоніст Бен Даун у своїй писанині «Кіт да Вінчі» стверджує, крім іншого, що Леонардо да Вінчі був котом.

З цією думкою не згодні дослідники, що дотримуються концепції нової хренологіі. Вони вважають, що даний малюнок (див. початок замітки) підтверджує їх теорію про те, що Леонардо Да Вінчі, Вернер фон Браун і Бен Даун є однією і тією ж особою, сконструювали й запустили перший супутник за допомогою ракетної катапульти Фау-2 Схід Р-7 ще в XVI столітті. Першим космонавтом, що створив орбітальний політ, і був кіт да Вінчі, що впав конструктору під гарячу руку. Малюнок же є ескізним проектом орбітальної капсули, яка містить кота в невагомості.

Крім цього, існуює свідчення про те, що дана модель є ні чим іншим, як прототипом сферичного коня у вакуумі. Однак, не маючи коштів на розробку повноцінного коня, великому Кулібінцу довелося обмежитися тренуванням на кицьках.

Слід також зазначити, що за розрахунками прихильників новітньої хренологіі, Леопольд да Вінчі був найпершим котом-космонавтом, а також Гагаріним (як Юрієм, так і князем), королевою і Нейлом Армстронгом.
 

 

Дволикі

У п'ятницю Абетка зробила собі справжній подарунок. Вона зайшла на blozar і придбала собі печатну версію пригод Дволиких. Увечері Абетка залізла під ковдру і почала читати… Читати не з того місця, на якому закінчила у електронній версії роману, а з самого початку. Бо що не кажи, а читати паперовий варіант гортаючи білі, іноді ще склеєні сторінки — справжнє задоволення. Якщо чесно — навіть текст сприймається інакше. І, до речі (на фото авторки побачити це складно), обкладинка у Дволиких тверда. А тепер поїдьте на Петрівку чи інший книжковий базар, якщо ви не з Києва і подивіться на ціни. Навряд ви купите новенький роман у твердій обкладинці за 15 гривень. До того ж роман людини, яка вам трошки знайома. До того ж маючи можливість (я так гадаю) отримати автограф на перших сторінках.

Так, це реклама. І саме її ви тут читаєте 🙂 Реклама книжки, яку можна переглянути у блозі і забути, а можна замовити/купити і залишити у своїй бібліотеці на пам'ять.

Просто музика, не для сусідів)

Нещодавно ходила на концерт у філармонію. Отримала море задоволення від німецької постмодерністської групи. 

Колись мене вчили, що в музиці не треба ані розчинятись, ані вслуховуватися у неї. Потрібно відчувати настрій. Сексуальність кларнетного призову, перельоти флейти, крапелі клавіш фортепіано. Тоді кожна нота оживає, дрібниться, перегукується з іншими нотами. До-ре-ми-фа-до-ре, скрипка-саксофон-віолончель. 

Прислуховуюся до тіла. Кожен звук — вібрує. Низькі — м'яко атакують низ живота, середні солодко тягнуть за сонячне сплетіння, високі лоскочуть скроні, і вже тіло дріботить в такт музиці, наспівує само по собі. 

Відчуття неймовірне, але діє тільки тоді, коли інструменти живі — не електронка, не техно, не сд-болванки (хоча якісні болванки і якісна квадро-система можуть допомогти:)).

Подарунок Блоксу :)

Десять заповідей блогів

Я не сучасних Мойсея, але коли мова заходить про блоги, є деякі речі, які ми всі повинні поважати. Деякі з них я дізнався від інших, деякі зі свого власного досвіду, але вирішив запостити тут десять заповідей блогів, яких дотримуюся, як по книзі.

1. Обіцянки щось доставити 

Пам'ятайте кожного разу, коли обіцяєте щось надати або доставити. Якщо щось йде не так, переконайтесь, що ви повідомили людей і сказати їм про запізнення — мовчання не є відповіддю.

2. Бути корисним

Найбільш успішні блогери зробили собі ім'я, допомагаючи іншим людям знайти свій шлях. Чим корисніша ваша інформація, тим більше людей ви будете залучати до свого блога. Чим більше ваш авторитет, тим кращі шанси перетворити його у доходи.

3. Ніколи не красти

Не крадіть чужі думки і тексти! Не хвилюйтеся, якщо ваші перші експерименти з блогами не такі успішні, як у більш популярних блогерів. Робіть акцент на розвиток, на навчання, і з часом ви отримаєте потрібний результат.

4. Дозвольте собі час для наукових досліджень

Іноді навіть 5 хвилин досліджень можуть перетворити коротеньку замітку на великий пост. Якщо своїм постом ви будете намагатися надати інформацію про всі / більшість аспектів теми, то, швидше за все, отримаєте набагато вищу оцінку від читачів.

5. Забезпечте розуміння, але залиште місце для роздумів 

Як я казав у пункті 4 — краще торкнутися всіх аспектів теми, навіть якщо у них не заглиблюватися. У крайньому випадку, ви надасте людям відправну точку, з якої вони можуть почати шукати більш докладну інформацію.
 
6. Обирайте  нові шляхи

Якщо блогер став успішним, то в основному завдячує тому, що знайшов свій власний шлях. Вмійте надихнути своїх читачів на дії! Спілкуйтеся з читачами, запровадьте двосторонній обмін ідеями та інформацією.

 
7. Не втрачайте увагу

Я знаю, іноді це складно. Іноді ви почуваєте себе менш натхненними або вважаєте, що саме на цю тему можна писати тяп-ляп, зхалтурити. Пам'ятайте, що кожна ваша замітка відповідає за репутацію усього блога. Якщо у даний момент не можете писати на якусь конкретну тему, краще змініть її.

 
8. Любіть свій блог

Він — ваше створіння. Дитина у якомусь сенсі. Любіть свої записи, не лінуйтеся розробити оригінальний дизайн, перевіряйте на помилки, редагуйте текстову колонку. Відносьтеся до свого захоплення з повагою. Рекламуйте свій блог з почуттям, що він дійсно цього коштує.

 
9. Якщо збираєтеся ткнути у когось пальцем, переконайтеся, що ви маєте право

Іноді люди відчувають необхідність вказати на чужі помилки. Якщо ви збираєтеся це зробити, переконайтеся, що ви 100% праві. Не підтверджені обвинувачення швидше за все, обернуться проти вас.

10. Ніколи не очікуйте на менше, ніж ви можете досягти

Це завжди важливо — знати свої межі. Ставте свою мету, цілі, на вищий рівень можливостей. Таким чином буде легше їх досягнути, або навіть вийти за їх межі.

У більшості випадків, людська природа ледача, а спрямовуючи себе якомога вище, ми будемо мати перевагу над своєю лінню. Це останнє правило більше стосується самого життя, аніж блогування, і воно є чи не найважливішим у цьому списку 🙂

 

Коти з Абсурдопедії — ІІІ

За одними джерелами, кіт-вчений. описаний О. С. Пушкіним у поемі «Руслан і Людмила», герой з  народних казок. З іншого боку, деякі дослідники вважають, що опис в поемі Пушкіна швидше відноситься до послідовності котових імпульсів, що рухаються по двонаправленій ланцюга з розподіленим імпеданс, що знаходиться на поверхні органічного ізолятора (можливо, смугаста лінія). Матеріали підкладки (дуб) і ланцюга (золото), за якими відбувається двостороння передача кота, вказана зовсім однозначно, однак в іншому описі прилад грішить серйозними неточностями і лагами. Так, ані волновий опір лінії, ані інші фізичні параметри не зазначені, можна лише гадати, що описаний прилад розраховано на безперервну дію («і вдень і вночі»). Крім того, за словами Пушкіна, існує значна кореляція між напрямком руху кота-вченого і жанром його творчості. 

Відомостей про споживання А. С. Пушкіним грибів в період написання поеми не збереглося, однак є відомості, що він зловживав спиртними напоями («Вип'єм с горя! Гдє же кружка?»).

Вчене звання і ступінь кота поки не з'ясовані.

 
P.S.: Надалі будуть ще записи про котів. Хочу відразу сказати, що усе це — не моє, але дуже подобається =) 
 
 

Коти з Абсурдопедії — ІІ

Чеширський Кіт 
 
Дуже цікавий підвид кота, вперше описаний знаменитим натуралістом Льюїсом Керролом. Своєю назвою імовірно зобов'язаний значній кількості бліх, що змушують його постійно чесатися. Єдиний кіт, який вміє посміхатися, а також телепортуватися частинами без шкоди для себе. Чудово володіє англійською мовою і має схильність до софістіки. Хоча якщо врахувати, що Аліса (alter ego Льюіса Керрола) перед зустріччю з котом відкусила шмат від гриба невідомого виду, все вищеописане вже не здається настільки дивним. 

Також існує припущення, що Чешірскій кіт — це Кіт Шредінгера. Це частково пояснює його незвичайні здібності. 

Останній раз Чешірскій кіт був помічений при зйомках психоделічного шутера «American McGee's Alice», (у російському перекладі відомий під кодовим ім'ям «Аліса — гроза задзеркалля»), де показав себе з нової, досі невідомої сторони. Аліса МакГі стверджує, що він загинув у неї на очах, проте ця інформація поки не підтверджена. Що вживали розробники гри — історія замовчує, але, судячи з результату, — вони це вживали в дуже великих кількостях. Чого і вам бажають.

 
 

Музика для сусідів

 

Моїй подрузі нещодавно подарували диск з музичними звуками, підібраними спеціально для того, щоб дратувати сусідів. Кожен трек призначено чомусь окремому — гупанню дверима, дитячому вереску, сварці на чоловіка, ковзанню чимось гострим по склу…. У анотації до диску рекомендують ставити у тому випадку, якщо сусіди дуже сильно дістали. Ставити на повну гучність, а самому йти погуляти кудись з годинку…

Пообіцяла переписати і мені примірник. Хоча сусіди у мене і не діставучі, але нехай буде — про всяк випадок 🙂 

Мрії з дитинства

Пам'ятаєте, як у першому або другому класі ми писали твори на тему: "Ким ти хочеш стати, коли виростеш?" Мені було складно, дуже складно відповісти на таке провокаційне питання. Тому і твір видався найкоротшим у класі. Ось він, слово в слово:

"Я можу стати ким завгодно, окрім космонавта або воїна. Космонавтом я не буду тому що мене нудить у транспорті, а у армію дівчаток не пускають. Найбільше за все я хотіла б подорожувати світами. Але для цього треба дочекатися, коли вчені винайдуть, як до них діставатися так, щоб не заблукати. Тому скоріше за все я буду бібліотекарем, бо дуже полюбляю книжки." 

Над цим твором сміялася уся школа.

А ким мріяли стати у дитинстві ви? 🙂 

Техніка гри (для viranda)

Використала матеріали зі статті ресурса, присвяченого губним гармонькам. Ось посилання: http://harmonica.ru/

У тексті можна зустріти примітки від мене, виділені зеленим кольором. 

Существуют три способа извлечения одной отдельной ноты: 

У грі як для початківця, мені це здається найскладнішим — видути одну чисту ноту. Як правило, ти одночасно дмухаєш у три або чотири дірочки. 

1. Метод свистка (или как его еще называют "губы трубочкой"); 

2. Метод "блокирования языком" (у вас во рту находится 3 или 4 отверстия и все кроме одного перекрываются языком);

3. Метод под названием "язык трубочкой" (язык сворачивается трубочкой и располагается точно над отверстием, из которого будет извлекаться нота.

Дуже складно. Краще користуватися двома попередніми методами.

В начале имеет смысл сосредоточиться на 1-м способе, поскольку он проще. 2-й метод также необходимо будет освоить, но уже на более поздних этапах обучения. 3-й же требует определенных физиологических особенностей строения организма, которыми обладает 50-70% людей, поэтому он не может быть рекомендован всем. Проще говоря, некоторые из нас просто физически не могут свернуть язык трубочкой, как бы ни старались. Наконец, во 2-м и 3-м методах используется язык, с помощью которого начинающему значительно сложнее освоить прием "бенд". 

Як людина трохи вперта, спочатку вирішила ознайомитися з методом номер три. Це було смішно 🙂 Дуже гарно при цьому спостерігати за собою у дзеркалі 🙂

Чтобы получить представление о том, как на губной гармошке должна звучать одиночная нота, выберите одно из отверстий, предположим 4-е. Закройте 3-е и 5-е отверстия указательными пальцами обеих рук и дуньте в 4-е изо всей силы. Если ваши пальцы плотно прикрыли указанные отверстия, то вы услышите чистую ноту, звучащую на выдохе через 4-е. 

Має сенс те ж саме зробити з усіма нотами.

Проделайте эту процедуру несколько раз, пока у вас в памяти не отложится звучание одиночной ноты. Если пальцы вас не слушаются, то заклейте указанные отверстия (3-е и 5-е) скотчем.
Если впоследствии у вас возникнут сомнения, еще раз проделайте эту процедуру. 

Когда вы четко выясните для себя, как должна звучать на губной гармошке одиночная нота, попробуйте извлечь ее уже без помощи указательных пальцев или скотча. Наверное, вы обратили внимание на то, что губы у большинства людей имеют горизонтальную ориентацию. К сожалению, это усложняет извлечению одиночных нот на губной гармошке. В результате нам приходится сложить губы так, чтобы они приняли более вертикальную форму. Попробуйте проделать это перед зеркалом. Откройте рот, опустите нижнюю челюсть и сожмите уголки рта пальцами.
Вам когда-нибудь приходилось строить гримасу с втянутыми щеками? Именно так мы будем добиваться вертикального положения губ для извлечения одиночной ноты. Поработайте над этим перед зеркалом (естественно без гармошки). Коротше, згорніть губи бантиком 🙂 Когда вы поднесете гармошку к губам, следите за тем, чтобы щель между ними не увеличивалась в горизонтальном направлении (проверьте это перед зеркалом). Гармошка должна находиться между губ, а не перед ними, именно так и не иначе. Теперь попробуйте сделать медленный выдох и вдох через 4-е отверстие. 

Если даже и в этом случае одиночная нота у вас не получается, попробуйте прикрыть уголки губ пальцами. Зафиксируйте это положение и постарайтесь сохранить его без помощи пальцев. Обычно у человека со средними способностями освоение этого приема занимает несколько недель.

А, також хочу сказати — складніше не видувати повітря, а вдувати у себе (виходить інше звучання). В усякому випадку, мені складніше 🙂